Atrakcje – Gdańsk – Sport i Historia

Atrakcje Gdańsk

Atrakcje Gdańsk

Atrakcje Gdańsk

Gdańsk to miejsce wyjątkowe, jego historia sprawia, że miejsce to ma w sobie prawdziwego ducha. Jeśli nie jesteśmy mieszkańcami tego pięknego miasta, a szukamy miejsca, do którego możemy się wybrać na odpoczynek, Gdańsk jest idealnym pomysłem. Jest to połączenie historii, natury i całej gamy atrakcji. Latem daje rewelacyjne możliwości. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „atrakcje Gdańsk” by zobaczyć, ile to miasto ma do zaoferowania. Dzięki dostępowi do morza, stwarza możliwości aktywnego wypoczynku. Piękne i szerokie plaże dają cały ogrom opcji.

Jeśli pogoda dopisuje, latem w głównym punktach gdańskiej plaży organizowane są zawody sportowe, między innymi piłki plażowej, zarówno nożnej jak i siatkowej, kitesurfingu czy wakeboardingu. Jest to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu wśród osób podzielających Twoje zainteresowania. Jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach, by móc się zmierzyć z innymi, polecamy letnie szkółki. Jest to rewelacyjny pomysł dla tych, dla których leżenie brzuchem do góry na piasku nie jest żadną atrakcją. Rodzice, których dzieci mają niekończące się pokłady energii, a sami chcą trochę odpocząć, powinni wysłać swoje pociechy na taki kurs. W zależności od długości pobytu, szkółki odbywają się w różnych trybach, np. 3 dniowym, 5 dniowym, 7 dniowym oraz 14 dniowym. Ci, którzy szybko uczą się nowych rzeczy, przez jeden pobyt nad morzem mogą opanować zupełnie nową umiejętność. Atrakcje Gdańsk to jednak nie tylko sport. Dla miłośników historii warte polecenia jest Muzeum Solidarności. W tym miejscu zwiedzający mają możliwość dowiedzenia się wszystkiego na temat wydarzeń, które doprowadziły do przemian politycznych w całej Europie Środkowo- Wschodniej.

Co jeszcze zobaczyć?

Wystawa stała składa się z materiałów zebranych i przygotowanych w 7 salach. Bilet wstępu jest stosunkowo tani, jeśli wziąć pod uwagę ilość i jakość wystawy. Bilet normalny kosztuje 17 zł, a ulgowy 13 zł. Jest to niewielki wydatek, dzięki któremu zapoznamy się z naprawdę sporym kawałkiem historii naszego kraju. Jednym słowem: warto. Jeśli planujemy wakacje w Gdańsku, warto dowiedzieć się kiedy odbywa się Jarmark Dominikański. Jest to miejsce dla wszystkich fanów antyków i niespotykanych perełek, ale także możliwość do spędzenia czasu całą rodziną. Podczas jarmarku odbywa się bardzo dużo atrakcji, takich jak różne konkursy, zabawy dla dzieci oraz imprezy.

Zjeść wtedy można regionalne przysmaki oraz kupić do domu domowe konfitury, miody czy nalewki. Dla fanów twórczości Szekspira, z całego serca należy polecić Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski. Jest to ciąg przedstawień, warsztatów i spotkań z autorami, odbywający się na koniec lipca/ początek sierpnia. Jest to 10 dni, podczas których spotykają się wszyscy, którzy pragną wymienić się swoimi przemyśleniami. Są to krytycy, aktorzy, autorzy, reżyserowie, amatorzy czy po prostu zwykli fani ze wszystkich stron świata. www